Saturday, July 2, 2011

Formula 2: Marinescu, locul 7 în antrenamente la Nurburgring

Mihai Marinescu a terminat pe locurile 13 şi 7 cele două sesiuni de antrenamente din Formula 2 din cadrul etapei de la Nurburgring.

Mihai Marinescu participă în acest weekend la cea de-a patra etapă a sezonului 2011 din competiţia Formula 2, care se desfăşoară pe circuitul de la Nurburgring.

Ziua de vineri a programat cele două sesiuni de antrenamente libere, însă braşoveanul în vârstă de 22 de ani nu a mai repetat performantele obţinute de obicei în acesta parte a weekendului.

În prima sesiune, el s-a poziţionat pe locul 13 după ce a fost cronometrat cu 1:52.666, fiind cu aproximativ o secundă mai lent decât liderul Mikkel Mac. Ulterior, el şi-a îmbunătăţit prestaţia şi a terminat sesiunea de după-amiază pe locul şapte.

Sâmbătă şi duminică vor avea loc cele două manşe de calificări şi curse, care se vor desfăşura după următorul program, conform fusului orar al României: