Friday, April 15, 2011

F2: Marinescu, locul patru în antrenamentele de la Silverstone

Mihai Marinescu a terminat pe locul patru prima sesiune de antrenamente de pe circuitul de la Silverstone.

Mihai Marinescu a debutat în această după-amiază în noul sezon al competiţiei Formula 2, în cadrul primei sesiuni de antrenamente libere din cadrul etapei inaugurale de la Silverstone.

Braşoveanul în vârstă de 22 de ani a avut o prestaţie foarte bună pe tot parcursul sesiunii şi a terminat în cele din urmă pe locul patru, după ce o bună perioadă de timp s-a poziţionat pe locul trei. Pilotul nostru a fost cronometrat cu 1:51.884 şi a fost cu numai două zecimi de secundă mai lent decât liderul sesiunii, britanicul Jack Clarke.

Pentru Marinescu urmează o nouă sesiune de antrenamente libere începând cu ora 16:55, ora României. Iată programul complet al etapei de Formula 2 de la Silverstone.

duminica, 17 aprilie 16:40 - 17:20

Incepând din acest sezon, drepturile TV pentru cursele de Formula 2 au fost preluate de postul de televiziune MotorsTV şi nu vor mai fi transmise pe Eurosport. În România, cele două curse vor putea fi urmărite pe internet pe site-ul oficial al Formulei 2 (cu comentariu în limba engleză) sau pe site-ul www.sport.ro (cu comentariu în limba romană).